Volg Stadsbos013

Image Alt

Bosdagen voor kinderen bij Landgoed Sparrenhof: ont-moeten en jezelf kunnen zijn

Bosdagen voor kinderen bij Landgoed Sparrenhof: ont-moeten en jezelf kunnen zijn

Bosdagen voor kinderen bij Landgoed Sparrenhof: ont-moeten en jezelf kunnen zijn

Wat als kinderen zelf in een natuurlijke omgeving mee mogen beslissen over wat, hoe en waar ze willen leren? Samen met Fontys Hogeschool organiseert Sparrenhof hiervoor de Bosdagen. Tijdens deze dagen laten zij kinderen op Landgoed Sparrenhof vooral in het bos zoveel mogelijk zelf ontdekken. Met zo min mogelijk sturing en begeleiding. Ze werken volgens het concept van de zogenaamde “Pedagogische Vrijplaats”. Er is sprake van ont-moeten (niks moet) en ontwikkelen (ze groeien op zo’n dag).

Groot succes

De bosdagen zijn een groot succes in Tilburg. Meer dan 700 kinderen kwamen dit voorjaar op bezoek, verdeeld over 25 groepen afkomstig van 11 verschillende basisscholen. Tot de zomer zitten ze vol maar scholen kunnen zich aanmelden voor de periode na de zomer.

Waarom zijn deze bosdagen zo bijzonder?

“Omdat kinderen vrij mogen spelen en vrij mogen ontdekken en leren van de natuur en van en met elkaar. We hebben ontdekt dat er kinderen zijn die nooit in een bos zijn geweest. Alleen al voor hen is dit een mooie dag.” Leerlingen ontdekken beestjes zoals torren, rupsjes, spinnen en kikkers maar ook hele mooie paddenstoelen. De kinderen klimmen in bomen en bouwen hutten waarbij samenwerken heel belangrijk is maar ook vaak vanzelf gaat. Er is onderzoek gedaan tijdens deze bosdagen naar het welbevinden van kinderen. De resultaten van dit onderzoek wordt voor de zomer teruggekoppeld aan de leerkrachten. Maar die leerkrachten die hebben meegedaan zijn nu al heel tevreden omdat ze zelf ook leren om het programma en de kinderen eens een dag los te laten.

 

Voor meer informatie over de Bosdagen of aanmelden neem contact op met: 

Rob Antens, r.antens67@gmail.com of 06-46417666

Rolf Touwen, r.touwen@fontys.nl of 06-15086734